Dzisiaj jest 16 gru 2018, 13:40


Relacja z zawodów w Międzyrzeczu Górnym 28 - 29/03/2015

Tu omawiamy sprawy związane z zawodami.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

szambi

Klubowicz

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 23 maja 2013, 1:09
  • Lokalizacja: Pogorzel
  • Karabinek: Air Arms FTP 900
  • Optyka: Nikko 10-50x60
  • Konkurencja: FT

Relacja z zawodów w Międzyrzeczu Górnym 28 - 29/03/2015

Post01 kwie 2015, 15:01

Pierwsza eliminacja cyklu Pucharawego PFTA 2015 za nami. W Międzyrzeczu Górnym na terenie Starej Prochowni licznie stawili się strzelcy z całego kraju by uczestniczyć w trzech konkurencjach pneumatycznego strzelectwa terenowego.
W sobotę 28/03 odbyła się konkurencja strzelania do sylwetek, zorganizowana przez oddelegowanych członków warszawskiego klubu WKFT. Zwycięzcą w kategorii Sylwetki Karabin okazał się przedstawiciel grupy poznańskiej Krzysztof Wietrzykowski uzyskując rezultat 33 pkt. Na drugim miejscu po dogrywce uplasował się reprezentant WKFT Janusz Pelucha z wynikiem 31 pkt. Sukces ten z pewnością zawdzięcza między innymi tajnej wiedzy na temat tego na jakich odległościach znajdowały się cele :) . Trzecie miejsce zajął przedstawiciel gospodarzy Marek Wierzbinka również z wynikiem 31 pkt. W kategorii Sylwetki Pistolet kolejne miejsca na podium zajęli Jarosław Majda, Jerzy Pająk oraz Stefan Dygdalowicz z wynikami 24, 21 oraz 21 pkt.
W niedzielę 29/03 rozegrano, a w zasadzie rozstrzelano konkurencje FT i HFT. Na uwagę zasługuje pocieszający fakt stawienia się licznej grupy strzelców FT, oraz nowe twarze i świeża krew w tej dyscyplinie, gdyż konkurencja ta przez kilka ubiegłych sezonów strzeleckich cerpiała na tkzw niedobór kadry w stosunku do licznej grupy przedstawicieli stylu HFT. Wiosenna pogoda oszczędziła uczestnikom opadów atmosferycznych nie żałując przy tym silnego wiatru, który w porywach osiągał prędkść 44 km/godz. Organizatorzy ustawili bardzo wymagajacy, wspólny tor dla obydwu konkurencji z dużą liczbą zmniejszonych stref trafienia umieszczonych na skrajnych dystansach, dostawiajac dodatkowo na dziesięciu stanowiskach dalekie, osobne cele przeznaczone tylko dla kategorii FT, co w połączeniu z silnie wiejącym wiatrem stanowiło duże wyzwanie dla wszystkich uczestników.
W kategorii HFT1 zwciężył kapitan drużyny WKFT Tomasz Wróblewski z wynikem 77 pkt. Na drugim miejscu po zwycięskiej dogrywce z przedstawicielem gospodarzy Błażejem Gąsiorem uplasował się reprezentant krakowskej KSPST Tomasz Kocemba, obaj zawodnicy ukończyli zmagania na torze z wynikiem 76 pkt. Wysokie rezultaty uzyskane na bardzo wymagającym torze, przy tak trudnych warunkach pogodowych, świadczą o wysokim poziomie umiejętności strzeleckich polskiej czołówki HFT, co napawa optymizmem w świetle zbliżających się Mistrzostw Świata HFT 2015.
W kategorii HFT2 zwycięzcą został Emil Wójcik z wynikiem 67 pkt. Drugie miejsce wywalczył Dariusz Kida uzyskując rezultat 64 pkt. Trzecią pozycję na podium zajął Krzysztof Siuda z wynikiem 61 pkt.
W kategorii FT Open zwycięzcą okazał się doświadczony weteran polskiego FT, przedstawiciel WKFT Marceli Kotkowski kończąc zmagania z wynikiem 33 pkt. Drugie miejsce na podjum zajał triumfator tegorocznego Pucharu Zimowego w kategorii FT, wschdzący talent tej dyscypliny, rerezentant KSP Jura Sławomir Czapla z wynikiem 31 pkt. Trzecią pozycję objął kolejny członek WKFT, wielokrotny zwycięzca zaganicznych miedzynarodowych zawodów FT Radosław Rozum z wynikiem 30 pkt.
W kategorii HFT Junior Młodszy wyróżnienie uzyskał Antek Kociołek uzyskując rezulat 54 pkt.
W kategorii HFT Junior Starszy, oraz kategorii Najlepsza Kobieta wyróżnienie zdobyła Weronika Klimunt z wynikiem 70 pkt.
Gratulacje dla zwycięzców i szacunek za wytrwałość dla pokonanych. Do zobaczenia na kolejnych eliminacjach Pucharu PFTA na krakowskim Pasterniku.

Robert Szambelan

Wróć do Zawody

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron